Skip to main content

Co powinno znaleźć się w wyposażeniu każdego pielgrzyma? To pytanie zadają sobie wszyscy pątnicy zanim wyruszą w drogę. Jednak przychodzimy Wam z pomocą. Przygotowaliśmy specjalny, krótki poradnik! Podpowiadamy, co zabrać ze sobą na pielgrzymkę i jak się do niej przygotować. 

Rozpoczęły się wakacje, a co za tym idzie – także sezon pielgrzymkowy. Na pielgrzymi szlak po raz kolejny wyruszy tysiące pielgrzymów, aby spotkać się z Matką Bożą przed Jej Cudownym Obrazem. 41. Piesza Pielgrzymka Krakowska rusza już 6 sierpnia, zatem czas odliczać dni do startu! Jednak zanim rozpoczniecie niezwykłe wędrowanie, warto się do niej dobrze przygotować i zaopatrzyć w coś dla ciała i dla ducha. 

 

Po pierwsze – plecak 

Pierwszy element wyposażenia może wydawać się oczywisty – plecak. Chyba każdy z nas wybierając się w dalszą podróż, zabiera do niego niezbędne rzeczy i zakłada na plecy. Na pielgrzymce będzie on Twoim nieodłącznym przyjacielem, dlatego powinien być naprawdę wygodny i funkcjonalny. Świetnie sprawdzi się m.in. plecak ŚDM Kraków 2016. Niejeden z Was pewnie pamięta, jak przemierzał z nimi wiele kilometrów podczas wydarzeń sprzed 5 lat. Warto zabrać go w drogę także teraz.

Plecak ŚDM bez wyposażenia

Świetną opcją jest także plecak z wyposażeniem, w którym znajdziesz uniwersalną chustę do głowy, bransoletkę na rękę oraz ręcznik z mikrofibry. Wszystko znakomicie sprawdzi się na pielgrzymce. 

Plecak Pielgrzyma ŚDM

 

Po drugie – garderoba

Pielgrzymka trwa co najmniej kilka dni. Możesz być pewien, że podczas niej doświadczysz różnych warunków atmosferycznych – od żaru lejącego się z nieba po spadający strugami deszcz. Dlatego też musisz być przygotowany na każdą okoliczność. Koniecznie musisz zabezpieczyć się przed deszczem – w tym pomoże peleryna lub kurtka wodoochronna. Na Twojej pogodowej trasie doświadczysz także niższych temperatur czy chłodnych nocy –  wtedy niezbędna okaże się ciepła bluza lub polar. Tutaj także przydatne mogą okazać się polary z kolekcji ŚDM – dostępne zarówno dla większych, jak i mniejszych pielgrzymów. 

Polar ŚDM dla dorosłych

Polar ŚDM dla dzieci/młodzieży

 

Na trasie spotka Cię także mocno świecące słońce. W związku z tym konieczne jest wyposażenie się w dobrą ochronę dla Twojej głowy, która zabezpieczy Cię przed negatywnymi skutkami długiego przebywania na słońcu.  Możesz wybrać chustę lub czapkę z daszkiem – oba rodzaje świetnie sprawdzą się na pielgrzymce. Dodatkową zaletą chusty jest fakt, że możesz wykorzystać ją na wiele sposobów – jako opaskę na głowę lub rękę, gumkę do włosów, mały ręcznik. 

Chusta buff ŚDM

Niebieska czapka ŚDM

Biała czapka ŚDM

 

Po trzecie – powerbank

 

Pielgrzymka to czas oderwania się od codziennej rzeczywistości i chwilowego “wylogowania”. Ale nie ma wątpliwości, że kilka dni spędzonych bez dostępu do telefonu mogłoby być bardzo trudne. Jednak on, tak jak i my, potrzebuje energii, aby działać. Warto zadbać o jej dostarczenie i włożenie do swojego plecaka funkcjonalnego powerbanku, który w razie potrzeby doda siły Twojemu wyczerpanym telefonowi czy aparatowi cyfrowemu. To dzięki nim będziesz mógł uwiecznić wyjątkowe wspomnienia, a żeby to zrobić niezbędny będzie pełna moc Twoich urządzeń.

Powerbank

 

Po czwarte –  śpiewnik


Pielgrzymka to… wspólny śpiew. Niejeden z pątników tak odpowiedziałby na pytanie, z czym kojarzy mu się pielgrzymka. Jednak, aby włączyć się we wspólny śpiew, w Twoim plecaku powinien znaleźć się pielgrzymkowy śpiewnik. To w nim znajdziesz wszystkie pieśni, które razem z innymi będziesz wyśpiewywał na chwałę Boga. Elementem śpiewników są także akordy na gitarę, które świetnie się sprawdzą, jeśli grasz na tym instrumencie. 

„Pójdę do nieba piechotą” – śpiewnik pielgrzymkowy

„Śpiewajmy Panu” – śpiewnik pielgrzymkowy

„Na pielgrzymkę. Pieśni i piosenki”

Te przedmioty to absolutne #musthave każdego pielgrzyma. Czy już je spakowałeś i jesteś gotowy, aby wyruszyć w drogę? A jeśli brakuje Ci czegoś jeszcze, wszystkie te produkty znajdziesz w Księgarni św. Stanisława! 

pielgrzymka 2021