Skip to main content

Jest naprawdę upalnie! Pielgrzymi codziennie przemierzają kilometry, zatrzymują się na postój, by skorzystać z chłodu drzew. Codziennie też na swojej drodze spotykają wyjątkowych i życzliwych ludzi. Zawsze mogą liczyć na pomoc na trasie. Termometry przekraczały dzisiaj ponad 30 stopni, tym bardziej 40. PPK na pewno zapisze się w historii jako wyjątkowa nie tylko pod względem sytuacji epidemicznej, ale też wysokiej temperatury. A co dzisiaj działo się na trasie? Zobacz!

Wspólnota I:

Pielgrzymka Prądnicka od rana w dobrym humorze pielgrzymuje do Matki 😀 po porannej mszy w Zadrożu zmierzamy do Podchybia na pierwszy postój.

Rośnie nam nowe pokolenie muzycznych 🙂
Pielgrzymka Prądnicka melduje się na postoju w Wolbromiu

Wspólnota II:

Wspólnota II po porannej Mszy Świętej ruszyła z Kosmolowa. Dzisiaj zapowiada się równie piękny dzień co wczoraj <3

Dzisiaj pielgrzymujemy niosąc znaki kolejnych grup. Pierwszy odcinek pokonaliśmy ze św. Szczepanem, drugi ze św. Franciszkiem Ksawerym 😇

Pozdrawiamy z postoju!

Tak jak zapowiadaliśmy wczoraj, aspirujemy do tytułu najbardziej uśmiechniętej Wspólnoty 😃

..i to już koniec wędrówki na dziś..

Wspólnota III:

'Nasza kochana „trójeczka” pokonała dziś 27 km, od Jangrota do Pilicy. Pogoda dopisywała podobnie, jak w ubiegłych dniach, wysoka temperatura nie zniechęciła nikogo i każdy z nas dzielnie pokonywał kolejne odcinki trasy przewidzianej na dziś. Msza Święta miała miejsce w Wolbromiu, przewodniczył jej ks. bp. Jan Zając. W czasie dzisiejszego marszu mogliśmy liczyć na wsparcie strażaków, którzy polewali nas zimną wodą, a tym samym wszystkim przynieśli ukojenie. Dzień zakończyliśmy w Pilicy, gdzie śpimy w szkole. Wieczorem odbyła się integracja, był czas na poznanie siebie, wspólny śpiew oraz modlitwę. O 21 zaśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, następnie udaliśmy do naszych namiotów i śpiworów, aby zebrać siły na jutrzejszy dzień.’ – Agata 😎

Od rana w trasie, na początek pokonujemy trasę Jangrot/Trzyciąż-Chełm. A już o 11 – Msza w Wolbromiu 🙂 Trochę zdjęć naszych Pielgrzymów..

Msza w Wolbromiu pod przewodnictwem bpa Jana Zająca

Postój w lesie w Smoleniu

..i jeszcze kilka fotek z trasy 8)

Wspólnota IV:

Wyjście z Dłużca

A oto najpiękniejszy odcinek naszej trasy.. Smolen – Wierbka!

..i czeka na nas nocleg w Wierbce!

Wspólnota V:

Msza Święta w Iwanowicach. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały dla nas pyszne śniadanie! Następnie dalszy ciąg  trasy..

Postój w Wysocicach

Wspólnota VI:

Msza, której przewodniczył biskup Damian Muskus – Gorenice, dzień 3.

Konferencja w Olkuszu, a przed nami Klucze 🙂

Odmawiając różaniec grupa VI dotarła do Kluczy k. Olkusza, gdzie czeka nas kolejny postój 🙂

Wspólnota VII:

Dzisiaj upalnie i ciepło. Zbliżamy się do noclegu. Na jednym z postojów otrzymaliśmy pyszną niespodziankę..

Wspólnota IX: