Skip to main content

To właśnie dziś Mszą Świętą na Wawelu, której przewodniczył metropolita krakowski abp. Marek Jędraszewski, oficjalnie rozpoczęliśmy 40 Pieszą Pielgrzymkę Archidiecezji Krakowskiej na Jasną Górę. Do wspólnego pielgrzymowania dołączyły już prawie wszystkie grupy. Jutro dojdzie wspólnota VII, a to oznacza, że będziemy mieć pielgrzymkowy komplet! Zanim jutro wszyscy złączymy się w modlitwie i na trasie, zobaczmy fotorelację z dzisiejszego dnia.

Wspólnota I Prądnicka

„Dziś śpimy w Smardzowicach. Za nami pierwszy dzień pielgrzymowania. Idziemy przez wsie, miasta, w pochmurną pogodę i piękne słońce…coraz bliżej naszej Mamy!”

Wspólnota III Podgórsko-Wielicka

„Od samego rana wszyscy we wspaniałych nastrojach spotkaliśmy się na Mszy Świętej na Wawelu, celebrowanej przez abp. Marka Jędraszewskiego. Następnie rozpoczęliśmy pierwszy dzień naszej wędrówki do Częstochowy. Początkowo pogoda bardzo nam sprzyjała, jednak słońce, które zaczęło mocno prażyć popołudniu, sprawiło, że każdy z nas chciał już dotrzeć na nocleg. Towarzyszyła nam piękna muzyka, modlitwa i cenne konferencje. Dzisiejszy dzień kończymy w Naramie, gdzie wieczorem odbyła się adoracja i modlitwa indywidualna.  Głęboko wierzymy, że jutrzejszy, i każdy następny dzień będzie równie udany i owocny jak dzisiejszy!”

Wspólnota V Mszana D. – Myślenice – Gdów – Niepołomice

„Pierwszy dzień zakończony. Pogoda nam dopisała – nie padało, było zachmurzone niebo, a potem słoneczko. Wysłuchaliśmy pięknej konferencji o Eucharystii i szczęśliwie dotarliśmy na nasz pierwszy nocleg. Jutro rozpoczynamy kolejny dzień wędrówki umocnieni w wierze zanosimy nasze intencje do tronu Pani Jasnogórskiej.”

 

Wspólnota VI Skawińsko-Czernichowska

„Wspólnota VI skawińsko-czernichowska wyruszyła ze Skawiny i dotarła do Mnichowa. Mszy na wyjście przewodniczył bp. Jan Zając. W tym roku pierwszy raz idziemy jako jedna grupa złożona z trzech nowych, co widać po wspólnotowym znaku.”

Wspólnota VIII Suska (Dekanat Sucha Beskidzka) 

„Za nami 3 dzień pielgrzymowania. O 12:30 dotarliśmy do Kościoła w Młoszowej, gdzie rozpoczęła się Msza Święta. Po niej wyruszyliśmy w dalszą drogę do Matki. Dzisiejszy dzień zakończyliśmy  noclegiem w szkole w Płoku.”

Wspólnota IX Bocheńska 

„To 3 dzień naszego radosnego pielgrzymowania! Od rana z uśmiechami na ustach ruszyliśmy, by spotkać się z innym wspólnotami. Cieszymy się, że jesteśmy już razem na szlaku! Dziś nocujemy w Cianowicach Dużych i zbieramy siły na kolejne kilometry.”