Skip to main content

Wszystkich, którzy nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak zachęcamy do duchowego pielgrzymowania. Wraz z tymi, którzy idą ofiarować swoje troski i kłopoty, za Kościół Święty, dar Jana Pawła II oraz o Boże błogosławieństwo dla naszego arcypasterza ks. abp Marka Jędraszewskiego, który zachęca nas, by pielgrzymka była czasem fizycznego i duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę całej Archidiecezji Krakowskiej. Wzorem lat ubiegłych chorym, wśród rodzin pielgrzymów, a także w całej archidiecezji, osobom, które nie mogą uczestniczyć w naszej pielgrzymce proponujemy „duchowe pielgrzymowanie”. Do duchowego pielgrzymowania zachęcamy chorych, a także wszystkich, którzy nie mogą się wybrać razem z nami.

  1. Prośby i intencje modlitewne, które będziemy polecać Panu Bogu przez pośrednictwo Matki Bożej Częstochowskiej prosimy przesyłać na adres e-mail: pielgrzymkakrakowska@diecezja.pl.
    W czasie tegorocznego pielgrzymowania intencje będą codziennie polecane Panu Bogu w czasie kolejnych dni pielgrzymowania.
  2. Każdy pielgrzym i osoba, która nie pójdzie, może bezpłatnie odebrać znaczek i informator pielgrzymki 2020 w bazach swoich wspólnot. Poprzez stronę www oraz media społecznościowe dostępny będzie codziennie program duchowy i teksty konferencji.
  3. W trakcie pielgrzymki od 3 do 11 sierpnia poprzez stronę www pielgrzymki i media społecznościowe zaprosimy wszystkich o stałych porach do wysłuchania on-line konferencji pielgrzymkowych, wspólnej modlitwy porannej, Anioł Pański, Koronki do Miłosierdzia Bożego, bądź wieczornej adoracji i Apelu Jasnogórskiego. W trakcie pielgrzymki /od 3, 4, 5, 6-11 sierpnia/ codzienne transmisje live poprzez kanał YouTube Mszy Świętych, konferencji z danego dnia, aktualne rozważanie tematów danego dnia, cykliczne relacji z pielgrzymki.

Kanał YouTube diecezji będzie prowadził transmisje. Linki do tego kanału zamieścimy na stronie www oraz FB pielgrzymki wkrótce.