Skip to main content

Dziś PÓŁMETEK 39. PPK!

Jak to się stało, że to już?!

 

Wspólnota 1

„Konferencję w Podchybiu wygłosił dziś ks. dr Paweł Baran. Przybliżył nam hasło tegorocznej pielgrzymki ”W mocy” – oznacza coś, czego się nie da uchwycić, to siła, którą widać w działaniu. „Ducha Świętego” czyli Pocieszyciela, którego działań nie widać bezpośrednio, ale da się zauważyć Jego siłę i ingerencję w naszych życiach, w dziełach drugiego człowieka. To, co przetrwa, to nasz duch. W Piśmie Świętym Duch Święty, to ten, który daje tchnienie. Duch działa też nie tylko w wichurze, w akcji, ale i w spoczynku, w skrytości naszych serc” – podsumowała konferencję Małgosia

Wspólnota 2

Dwójka relacjonowała dziś te aspekty pielgrzymowania, które rzadko widać na pierwszy rzut oka. Modlitwy całej Wspólnoty w powierzonych intencjach, praca funkcyjnych, służb porządkowych, kwatermistrzów, medycznych.

Ważne słowa padły trzeciego dnia podczas konferencji ks. Wojciecha Ziółka SJ o chwilach życiowej próby, o walce ze złem, którą trzeba mężnie podejmować także w Kościele, jeśli trzeba.

Wspólnota 3

Trójka przeżyła piękne momenty umocnienia podczas wspólnej Mszy św. w Wolbromiu w parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Otoczyła dziś szczególnym błogosławieństwem ks. Michała Kwietnia, który odprawił swoją Mszę Prymicyjną we wspólnocie, z którą chodził na Jasną Górę nie raz.

Wspólnota 4

Dzień mija bardzo pozytywnie – pisała Ania – i z dużą ilością emocji. Na pierwszym postoju prezentowały się wszystkie grupy, na kolejnym losowaliśmy grupy do turnieju piłkarskiego w Wierbce. Przed nami jeden z najpiękniejszych widokowych momentów tej trasy: polskie pola, łany zbóż. Już nie możemy się też doczekać wieczornego koncertu uwielbienia!”

Czwórka dziś rozegrała morderczy turniej piłkarski. Po zaciętej walce – puchar otrzymała Grupa KARAN! Gratulujemy.

Wieczornym koncertem uwielbienia Czwórka zamknęła trzeci dzień pielgrzymowania.

Wspólnota 5

Piąteczka cały dzień robiła raban na wszystkich odcinkach trasy. I to w rytmie skłaniającym do tempa na 200%! „Idzie się przyjemnie, pogoda dopisuje. I pierwsze bąbelki już też są! Księża dziś z dobrymi humorami, wraz z przebytymi kilometrami wszystkim udziela się głupawka. PS. fajnie tak pośpiewać kilka razy 100 lat zupełnie bez specialnej okazji na trasie pielgrzymkowej” – pisał Maciek.

Wspólnota 6

Marysia pisała: „Szósteczka już w Kluczach! Bóg zapłać Sponsorowi, który zapewnił każdemu pielgrzymkowi smakowitą kiełbaskę na tym postoju. Dziękujemy też Bratu Pawłowi, który sponsoruje napoje i rozdaje nam je w trasie i w czasie przerw!! Robi tak już od 6 lat!. O 18.00 mamy być na noclegu w Chechle, a potem czeka nas wieczór z Wodzirejkami z Krakowa!”.

Wspólnota 7

W7 donosiła: po skonsumowaniu pysznej zupki każdy może znaleźć coś dla siebie – można poleżeć, pograć w Jungle Speed, pośpiewać na chwałę Panu, zaopatrzyć bąbelki na stopach albo uciąć sobie drzemkę. Postój, jak cudowny jest..!”

Wspólnota 8

#SuskaMoc: „Mimo, że dziś najdłuższa trasa, nie tracimy energii i idziemy tanecznym krokiem!”

Dziś Ósemka robiła raban cały dzień na trasie, oraz próbowała dojść #doMaryi również po wodzie, ćwicząc swoją wiarę.