Skip to main content

Dzisiaj w nocy odeszła do domu Pana nasza Siostra Kasia. +

PPK 3 Bochnia

Cała wspólnota Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej łączy się w bólu z krewnymi i najbliższymi Kasi.

„Gdy więc Jezus ujrzał jak płakała ona i Żydzi, którzy razem z nią przyszli, wzruszył się w duchu, rozrzewnił i zapytał: «Gdzieście go położyli?» Odpowiedzieli Mu: «Panie, chodź i zobacz!». Jezus zapłakał”. (J 11,35)

„Wczoraj, 4 sierpnia, po raz kolejny, wyruszyła Bocheńska grupa 3 Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę, którą patronką jest św. Królowa Jadwiga. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godz. 6:30 w parafii św. Pawła Apostoła w Bochni, w grupie ok. 80 osobowej. Po kilkuminutowej wędrowce dotarliśmy pod cudowne oblicze Matki Boskiej Bocheńskiej, aby prosić o błogosławieństwo w nasze drodze. Wędrówkę zakończyliśmy w Strumianach na noclegu u naszych gospodarzy, zmęczeni, ale pełni energii i wiary na kolejne dni.

Dziś 5 sierpnia Grupa 3 z Bochni już w Krakowie! Pielgrzymi odpoczywają na Starym Bieżanowie, skąd wyruszą na nocleg u oo. Karmelitów. Wraz z nimi pielgrzymuje ks. Paweł Skraba, ks. Sebastian Piech i ks. Paweł Brys – duszpasterz Służby Medycznej „Lazarus”.

Relacja: Maksymilian Truś, Ekipa Medialna 39. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę

 


 

Kolejny dzień pielgrzymowania, kolejne niezapomniane chwile. Dzisiaj tj. 5 sierpnia z miejscowości Strumiany, wyruszyliśmy w dalszą drogę. Pożegnani przez wspaniałych gospodarzy, obiecaliśmy modlitwę i powierzenie ich próśb Pani Jasnogórskiej. Niektórych mieszkańców pożegnaliśmy: Do zobaczenia na Wawelu! bo również pielgrzymi z tej miejscowości, już 6 sierpnia wyruszają na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską. Dlatego zawsze jesteśmy tak ciepło witani przez mieszkańców Strumian, bo oni sami i ich rodziny również doświadczają trudów wędrowania.

Ola Lisak

PO CO IDZIECIE #doMatki ?

👉„Pielgrzymuję bo to jest taki piękny czas – pielgrzymka, gdzie z jednej strony niby trzeba się trochę zmęczyć, ale z drugiej strony są to niesamowite rekolekcje i człowiek sobie tak naprawdę ładuje akumulatory na cały rok…

Później kiedy w ciągu roku mamy i cięższe dni, i piękne, wtedy przypominasz sobie, że byłeś na tym pielgrzymim szlaku i tak jak wtedy – Matka Boża na pewno Ci w tym wszystkim pomaga” 😇☀️

👉„Po co pielgrzymuję? 🤔Żeby zanieść swoje prośby, żeby podziękować, a przede wszystkim żeby iść i służyć swoim bliźnim.” ✌🏻

Relacja: Anna Wojtyczka, Ekipa Medialna

Dzisiejsza konferencja pozostawiła we mnie jedno mocne zdanie: „ZŁO SZYBKO SIĘ ROZPRZESTRZENIA, ALE DOBRO JESZCZE SZYBCIEJ”.

Relacja: Martyna Targosz, Ekipa Medialna  

5 sierpnia w Sanktuarium św. Jana Pawła II na krakowskich Białych Morzach modlili się też młodzi z Ruchu Comunione e Liberazione, którzy przybyli z Włoch, aby wspólnie z Pieszą Pielgrzymką Krakowską wędrować przed oblicze Jasnogórskiej Pani. Eucharystii  przewodniczył metropolita krakowski, ks abp Marek Jędraszewski.