Zapisy

O zapisach na tegoroczną (2020) , 40. PPK dowiesz się więcej tutaj.


Zapisy na pielgrzymkę odbywają się:
* od czerwca do lipca w parafiach u przewodników grup;
* od 1 do 5 sierpnia – w bazach poszczególnych Wspólnot.
Zapisać można się także w dniu wyjścia pielgrzymki. Osoby niepełnoletnie pielgrzymują pod opieką osoby dorosłej, która bierze za młodych ludzi odpowiedzialność i w czasie całej pielgrzymki czuwa nad ich zachowaniem.

Jakie dane należy podać podczas zapisów?
Dane konieczne do dokonania zapisów: pesel, adres zamieszkania, numer telefonu oraz pisemna zgoda rodziców dla osoby niepełnoletniej i wskazanie opiekuna. Dane osobowe podlegają ochronie według rozporządzenia RODO [czytaj treść komunikatu >>TUTAJ].

Ile wynosi „wpisowe”?
Podczas zapisów należy opłacić tzw. wpisowe:
* opłata normalna – 60,00 zł;
* opłata ulgowa (dzieci i młodzież do ósmej klasy szkoły podstawowej) – 30,00 zł;
* bezpłatnie – dzieci do 5 lat.
W ramach wpisowego każdy Pielgrzym otrzymuje: znaczek pielgrzymkowy, informator, legitymację pielgrzymkową, bloczek na oznaczenie bagażu. Tylko na podstawie legitymacji i bloczku przypiętego do bagażu będzie można oddawać i odbierać swój bagaż z samochodu bagażowego.

 

Informacje organizacyjne

Nadawanie bagaży wspólnot wychodzących z Krakowa
Wspólnota I (grupy 1 – 5’): 6 sierpnia, godz. 6.00–6.45 – ul. Bernardyńska
Wspólnota II (grupy 6 – 15): 6 sierpnia, godz. 6.00–6.45 – ul. Podzamcze
Wspólnota III (grupy 17 – 21): 6 sierpnia, godz. 6.00–6.45 – pl. przed Kościołem św. Idziego
Wspólnota IV (grupy 24 – 29): 6 sierpnia, godz. 6.00–6.45 – ul. Bernardyńska

Terminy wyjścia pielgrzymki
Wspólnoty: I – Prądnicka, II – Śródmiejska, III – Podgórsko-Wielicka, IV – Nowohucka wyruszają z Wawelu 6 sierpnia po Mszy św. o godz. 7.00 odprawianej przez Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego, Metropolitę Krakowskiego i Księży Przewodników Pielgrzymki.
Wspólnota V wyrusza z Myślenic 4 sierpnia po Mszy świętej o godz. 8.00 w Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej, z Mszany 4 sierpnia po Mszy św. o godz.7.00, z Gdowa 5 sierpnia o godz. 8.00, z Niepołomic 6 sierpnia o godz. 8.00.
Wspólnota VI – Skawińsko-Czernichowska wyrusza 6 sierpnia po Mszy św. o 8.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Skawinie – Ogrodach.
Wspólnota VII – Chrzanowsko-Libiąska wyrusza 7 sierpnia po Mszy św. o godz. 11.30 w kościele Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie.
Wspólnota VIII – Suska (Dekanat Sucha Beskidzka) wyrusza 3 sierpnia.

Termin wejścia na Jasną Górę.
Pielgrzymka rozpoczyna wejście na Jasną Górę 11 sierpnia od godziny 15.30. Po powitaniu przed Szczytem pielgrzymi przejdą do Kaplicy Jasnogórskiej. O godzinie 19.00 przewidziana jest Eucharystia przed Szczytem na zakończenie pielgrzymki. Pielgrzymkę zakończy Apel Jasnogórski o godzinie 21.00.

 

Czytaj także:
>>REGULAMIN udziału w pielgrzymce
>>NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
>>OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH RODO