Wspólnota IV – NOWOHUCKA
Ksiądz Przewodnik: Ks. Łukasz Nizio

Grupa 24
Przewodnik: ks. Paweł Rachwał, kolor: zielony.
W tej grupie każdy odnajdzie swoje miejsce – są tutaj i młodzi i starsi, często w grupie pielgrzymują całe rodziny z dziećmi. Uśmiechnięty od ucha do ucha ksiądz Paweł dodaje sił na trasie zmęczonym pielgrzymom, dzięki czemu trasa staje się łatwiejsza!

Grupa 25
Przewodnik: ks. Piotr Podwyszynski, kolor: błękitny.
Grupa potocznie zwana „Młodzieżówką” – jak sama nazwa wskazuje, to w niej idzie liczna grupa młodych ludzi na czele z księdzem Przewodnikiem Piotrem oraz księdzem Jackiem Bernacikiem. To właśnie ta grupa słynie z rannego wstawiania i pięknego śpiewu.

Grupa 26
Przewodnik: O. Maciej Majdak OCist, kolor: czerwony.
W tej grupie na wszystko jest czas – jest chwila na wspólną modlitwę, wspólne śpiewanie, poznanie drugiego człowieka, ale jest też chwila ciszy – MILCZENIA – dla siebie samego. Ojciec Maciej „śpiewa, tańczy, recytuje”, a przy tym jest niesamowicie rozmodlony i pełen skupienia. Przyciąga do siebie zarówno młodych jak i dorosłych.

Grupa 27
Przewodnik: ks. Sebastian Kołodziejski SAC. Przewodnik Grupy Luborzyca: ks. Krzysztof Piechowicz, kolor: żółty.
Grupa nie należy do najliczniejszych w IV Wspólnocie, ale liczy się jakość! Grupa bardzo żywiołowa. Od 2018 roku do grupy dołączyli pielgrzymi z Luborzycy wraz z duszpasterzem, księdzem Krzysztofem Piechowiczem, który kiedyś pełnił funkcję przewodnika grupy 28.

Grupa 28
Przewodnik ks. Michał Kania, kolor: granatowy.
„Niebieska” – to właśnie tak nazywają siostrę, która wraz z sztandarami jest znakiem rozpoznawczym tej grupy. Przewodnikiem jest ksiądz Michał, który ma dużo pozytywnej energii i dzieli się nią z pielgrzymami.

Grupa 29
Przewodnik: ks. Krzysztof Wąs, kolor: pomarańczowy.
Grupa posiada najwyższego księdza w IV Wspólnocie. Ks. Krzysztof potrafi opowiadać dobre kawały i jest bardzo rozśpiewany. W grupie panuje „rodzinna” atmosfera – grupa skupia wiele rodzin, a także liczną grupę młodzieży. Z Bratem Albertem co roku chodzi także grupa osób bezdomnych. Tutaj czują się zaakceptowani i szczęśliwi, zawsze odliczają czas do kolejnej pielgrzymki.

Karan
Przewodnik: ks. Paweł Rosik SAC.
Grupę tworzą wyłącznie podopieczni fundacji Karan wraz ze swoimi rodzinami. Pielgrzymka jest dla nich formą terapii, nauką tego, jak sobie wzajemnie pomagać i przezwyciężać swoje słabości. Modlą się i śpiewają jak wszystkie grupy, ale jest w nich coś niesamowitego. Patrząc na nich każdego dnia, można dowiedzieć się, co to jest prawdziwa dyscyplina i prawdziwa miłość do drugiego człowieka. Cieszymy się, że są z nami i dziękujemy im za to, że pokazują nam, że nie ma sytuacji bez wyjścia!