Metropolita Krakowski ks. abp Marek Jędraszewski dziękując ks. Janowi Przybockiemu za wieloletnią posługę koordynatora pielgrzymki powołał ks. Jacka Pierwołę nowym koordynatorem Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Krakowskiej z Wawelu na Jasną Górę.

Ks. Jacek to wieloletni pielgrzym, który był przewodnikiem głównym wspólnoty I w latach 2006-2015 oraz wspólnoty III w latach 2016-2019. Pierwszy raz uczestniczył w pielgrzymce w 1995 roku, jako kleryk.

W wypowiedzi do Albumu PPK 2010-2020 napisał m.in.

„Dla mnie sens pielgrzymowania oddają słowa: „Wybierz się, wybierz się razem z nami na wspaniały pielgrzymkowy szlak! Jeśli będziesz szedł wytrwale, to na Jasnej Górze, w Jej obliczu ujrzysz Boga znak. „Boga znak”w modlitwie, przyrodzie, którą można obserwować w drodze, w drugim człowieku – siostrze i bracie, towarzyszach pielgrzymowania i w tym, który był dla nas w drodze – przez zwykłe drobne gesty jak pomachanie ręką, podanie kubka zimnej wody czy owocu czy wreszcie tym, który otwierał swoje domy na nocleg. I wreszcie ten najwspanialszy „Boga znak” – Maryja, nasza Jasnogórska Pani, która zawsze na „mecie” czekała na nas w swoim obrazie. I wreszcie, to co oddają kolejne słowa tej pięknej piosenki: „Do Jej stóp, do Jej stóp pochyl się i pozostaw swoje troski Jej. Ona z sercem Swym matczynym nieustannie czeka, abyś wyznał to, co gnębi cię”.

Bo właśnie po to się pielgrzymuje, by pochylić się przed Jej stopami, bo oddać Jej swoje troski i kłopoty, ale też radości i sukcesy, aby w pokornej modlitwie podziękować za Jej opiekę w naszym życiu.”

Księże Janie – dziękujemy za ostatnie 15 lat. Księże Jacku, życzymy powodzenia!